Bilgisayarıma su döküldü

Bilgisayarıma çay döküldü

Bilgisayarıma kahve döküldü

Bilgisayarınıza su mu döküldü ?

Bilgisayarınıza su mu döküldü ?

Gözünüz gibi baktığınız, toz kondurmadığınız bilgisayarınıza

  • Su mu döküldü ?
  • Çay mı döküldü ?
  • Kahve mi döküldü ?

Panik yapmayın !

Hemen bilgisayarınızın adaptörünü bilgisayardan çıkartın, sonra arkasında ya da altında bulunan bataryayı çıkartın. Bilgisayarınızın elektrikle olan bağlantısını tamamen kestiğinize eminseniz panik yapmanıza gerek yok. Ama bu işlemi olabildiğince hızlı yapmaya çalışın. Bilgisayar dökülen her hangi bir sıvı ( Çay, Kola , Su vs. vs. ) anakarta temas ettiği andan itibaren iletken bir madde olduğu için kısa devre yaptırır. Bu durum bilgisayarınızda büyük hasarlara yol açabilir.Bu yüzden ilk yapmanız gereken işlem bilgisayarınızın elektrikle olan bağlantısını tamamiyle kesmektir.

 

İlk adımı tamamladık peki ya sonrası ? Sonrasında bilgisayarın görünen yerlerini tiner, alkol vb. şeylerle temizlemeye çalışın. ( Tiner bilgisayarınızın boyasını çıkartabilir dikkatli olun, hafif ıslak mendilde işinizi görecektir )

Bilgisayarınızın görünen yerlerini temizledikten sonra eğer teknik bilginiz var ise bilgisayarınızı açın, bütün parçaları birbirinden ayırın. Hepsini teker teker tinerle temizlememiz gerekicek. Diş fırçasını tinere sokun, daha sonra anakartınızın üstünü altını kısacası her tarafını fırçalayın, diğer parçalarıda aynı şekilde temizledikten sonra 1 gün kurumaya bırakın. Daha sonra bilgisayarınızı toplayıp çalıştırmayı deneyin.

 

Bilgisayarınız açılırken her hangi bir anormal durum gördüğünüz anda ( eski açıldığı gibi açılmıyorsa, sesler  geliyorsa, ekran açılmıyorsa, yada hiç açılmıyorsa )

0312 221 10 22 0533 671 66 72

numaralardan bize ulaşın.

 

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, anlaşmalı kargolarımızla bilgisayarınızı en uygun kargo ücretlerine evinizden aldıralım. Üstelik Arıza Tespiti ÜCRETSİZ !! Arıza tespiti yaptıktan sonra fiyat teklifi verip bilgisayarınızın işlemlerini başlatıyoruz. 

 

© 2016 Bz Bilişim Tüm Hakkı Saklıdır. Ankara Notebook Tamiri